gyvunu kapines

Apie gyvūnų kapines

Vilniuje yra dvi gyvūnų kapinės. Tačiau legalios tik vienos, kitos – ne.

Nelegalios kapinės yra Vilniaus Karoliniškių rajone, prie televizijos bokšto. Šios kapinės, pasak savivaldybės, yra per arti daugiabučių, vandens gręžinių, todėl yra nelegalios ir augintinio laidojimas šiose kapinėse gali savininkui užtraukti piniginę baudą.

Tačiau Vilniaus savivaldybė atsižvelgusi į augintinių savininkų norus, skyrė 4,5 ha plotą legalioms gyvūnų kapinėms. Jos yra įkurtos tarp Lentvario ir Liudvinavo gyvenviečių, netoli “Regitros”. Vilniuje nemažai žmonių, norinčių pagerbti savo augintinius už ilgą draugystę ir atsidavimą. Šiuo metu gyvūnų kapinėse stovi apie 700 – 1000 gyvūnų kapaviečių. Dažna kapavietė pažymėta įkalta lentele su gyvūno vardu, tačiau yra ir prašmatnesnių kapų – betonuotų paminklų su tvorelėmis.

Bet iškyla problema – dauguma kapaviečių yra netvarkomos ir mylimi gyvūnai yra negerbiami ir palikti likimo valiai. Taip pat šiose kapinėse, dėl vyraujančios akmeningos žemės, sunku iškasti 1 metro gylio duobę, kuri yra privaloma ir nustatyta teisės aktų. Jei augintinio gaišena užkasta arčiau nei metras iki paviršiaus, ją gali užuosti laukiniai žvėrys, ir atkasę gyvūno kūnelį, ištampyti po visas kapines. Matydami tokius vaizdus nusprendėme įkurti augintinių laidojimo paslaugas, kurių dėka bus užtikrinta jūsų gyvūnėlio ramybė, o mūsų profesionali pagalba, tikimės, padės bent šiek tiek lengviau išgyventi netektį. Jūsų pageidavimu galime pasirūpinti tinkamu gyvūno užkasimu pagal visus reikalavimus, pastatyti lentelę ar antkapį, pasiūlyti tinkamo dydžio karstą pagal kiekvieno savininko pageidavimus ir vėliau prižiūrėti kapavietę.

Pasirūpinkite savo šeimos nariu – kreipkitės į specialistus, kurie užtikrins, kad mylimas augintinis būtų pagerbtas savo paskutinėje kelionėje.