Close

Gyvūnų kapinės

Apie gyvūnų kapines

Vilniaus miesto savivaldybė atsižvelgusi į augintinių savininkų norus, 2011m. skyrė 4,5 ha žemės plotą oficialiai pirmosioms gyvūnų kapinėms Liudvinavo gatvėje, Paneriuose, netoli „Regitros“. Tai buvo pirmosios legalios gyvūnėlių kapinės Vilniuje. Daugiau nei keletą metų kapinės nesulaukė praktiškai visiškai jokio populiarumo, nes tai buvo ganėtinai nauja ir neįprasta idėja, pasiekusi mus iš Vakarų –  kuriuose jau daugiau nei šimtmetį žmonės savo gyvūnus laidoja su tam tikrais ritualais. Augintinių savininkai vis dažniau pasistengia, kad jų augintiniai būtų palaidoti su tinkama pagarba, o ne išmesti, ar užkasti kaip biologinės atliekos. Informacinės sklaidos dėka, sostinės gyventojai pradėjo aktyviai rengti kapavietes ir pasirūpinti savo šeimos draugų paskutine kelione.

Maždaug nuo 2015m. gyvūnų kapinės padėjo sparčiai plėstis ir apsilankius jose galima išvysti ne tik paprastai supiltų bevardžių žemės kauburėlių žyminčių palaikų vietą, tačiau ir kruopščiai sutvarkytų kapaviečių su metalinėmis ar betoninėmis tvorelėmis, dirbtinėmis ar šviežiomis gėlėmis, pliušiniais žaislais ir netgi stulbinančiais granitiniais paminklais bei plokštėmis. Vilniuje šiuo metu yra dvejos gyvūnų kapinės, vienos –  nelegalios, atsirado Karoliniškių mikrorajone, netoli televizijos bokšto, tačiau toje teritorijoje Vilniaus miesto savivaldybė jau gana senai pastatė įspėjamąjį ženklą nelaidoti augintinių dėl po jomis einančių santechninių vamzdžių saitų su daugiabučių namais, vadinasi nėra atmetama galimybė kažkada šią teritoriją panaikinti ir sulyginti su žeme. Taigi vis daugiau Viliaus gyventojų renkasi oficialias gyvūnų kapines Paneriuose, kur drąsiai galima sakyti ilsisi jau virš puse tūkstančio augintinių.

Džiugi žinia pasiekė mus 2018m. pavasarį, kuomet buvo nustatytos Vilniaus gyvūnų kapinių ribos, maždaug 1 ha ne miško teritorijos plote išpjauti krūmai, išrauti kelmai, tad atsirado kur kas daugiau vietos kūrybingai ir deramai palaidoti augintinį. Vilniaus miesto savivaldybė, kartu su ”Grinda” žada ruošiamame plote atskirti vietos skirtigų dydžių gyvūnams, kaip kad reikalauja Gyvūnų augintinių gaišenų užkasimo (Laidojimo) gyvūnų kapinėse taisyklės. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai primena, kad šiuo metu nugaišusius gyvūnus galima užkasti savo sklype arba laidoti savivaldybės nurodytoje vietoje, tačiau atsiranda nepavyzdingų piliečių kurie savo gyvūnėliais atsainiai atsikrato miškuose, parkuose, ar netgi šiukšliadėžėse, o tai, sugriežtinus biologinių atliekų utilizavimo ir perdirbimo sektorių, gali užtraukti baudą iki 289 eurų.

 Mūsų teikiamų augintinių laidojimo paslaugų specialistai profesionaliai pasirūpins tinkamu gyvūno transportavimu, užkasimu pagal visus reikalavimus ir kiekvieno savininko pageidavimus, pastatys lentelę ar antkapį, bei pasiūlys tinkamo dydžio karstą.

Kontaktai